22 Temmuz 2015 Çarşamba

İLAHİ ADALET VAR VE BU DÜNYANIN ÖTESİ VAR


+
Hepimizin başı sağ olsun ölen Şehidimize ve 32 cana  Cenabı Allahtan Rahmet Diliyorum aillelerine sabır versin Yüce  Rabbim. 
Kimsenin yaptığı hainlik zulüm yanına kar kalmayacak inananlardanım. 
İLAHİ ADALET VE BU DÜNYANIN ÖTESİ VAR ELHAMDÜLİLLAH.Hainlik görünce çook üzülüyorum ve ağlıyorum bu millete yakışmıyor. Onlardanmısın bunlardanmısın futbol takımı,  siyasi parti seçimi, bir görüşü savunmak bile bazen kavga tartışma etmeye yetiyor. Ne oldu bize sanal ortam mı suçlu yoksa? Göz göze muhabbetle toplanıp sohbet etmek bizi kendimize getirecek.

HOŞGÖRÜ KARDEŞLİK SEVGİ bir toplumu ayakta tutar ban öğretilen bu.
Rahmetli dedem hep kardeşliği savundu okumayı yazmayı annanemden ve askerde öğrenen dedem çook yüce gönüllüydü Nur içinde yatsın. Kardeşlik adına en küçük öğretisinden biri ; biz tavşan eti de yemeyiz haram diye Malatya Tunceli arası dağlar tavşan kaynarmış av sonu tavşanların güzelce dersi soyulur kürkü alınır yenmeyen tavşan kışın kara yazın tuza bulanır bahçenin avlusuna ipe asılır tavşan eti yiyen köylü gelir bakar ipte tavşan var güler yüzle alır evine gider pişirir yer. Ev sahibi çoğu zaman kimin tavşanı aldığını bilmez avludan girer alır çıkar işte ANADOLU İNSANI. Fazla meyveler de böyle olur avluda bir tepsinin içinde meyve olur ihtiyacı olan alır yer. Kapıyı çalana mutlak ikram yaparız 1 tas ayran 1 kaşık pekmez...
HOŞGÖRÜ KARDEŞLİK SEVGİ HER ZORU YENECEK
Sevgilerimle
Banu Altun