30 Ağustos 2016 Salı

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI - Banka Kartları Güvenlik Önlemleri - PEYNİRLİ KURU DOMATESLİ KEK30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
ULU ÖNDER ATAMIZIN VE TÜM ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN...
BU GÜN ZAFER SEVİNCİNİ YAŞAYIP YAŞATMAK DİLEĞİYLE...

Banka Kartları Güvenlik Önlemleri
1.     Banka kartının arkasında yazan 3 rakam güvenlik açısından önemlidir Rakam yazan kısmın üzerini küçük bir kâğıtla kapatın görünmesin.
2.     Bankadan gelen telefonlarda hemen istenilen bilgileri söylemeyin.  Konuyu anlayıp ilginizi çekiyorsa şubenizle görüşün veya siz müşteri hizmetlerini arayın.
3.     İnternette alışveriş yaparken sanal kart kullanmayı tercih edin.
4.     Kart şifrenizi kimseyle paylaşmayın. Başkasının da şifresini sizinle paylaşmasına izin vermeyin.   
5.     Atm ve pos cihazlarında şifrenizi tuşlarken diğer elinizle tuşlayan elinizi gizleyin.
6.     Atm cihazı banka kartını yutarsa mesai saati içinde ise atm den uzaklaşmadan görevliye seslenin. Mesai saati dışında ise atm den ayrılmayın bankanın müşteri hizmetlerini arayın kartı iptal ettirin. Şüpheli durum gelişirse bu arada polisi arayın. 
7.     Hesabınızda fazladan bir para görür iseniz hiç dokunmayın. Bankanın verdiği kredi olabilir 5 TL dahi çekseniz krediyi kullanmış sayılırsınız bu kredilerin faizleri çok yüksektir. Ya da yanlış para aktarımdan kaynaklıdır kullanırsanız Hukuki süreç başlar. Bu durumda bankanızla iletişime geçin hesabınızda görünen fazla paranın nedenini öğrenin.
8.     Başkasına ait banka kartını kullanmayın.(İş arkadaşı, komşu alışverişi vs.) 
9.     Kredi kartınızı kullanması için ikinci üçüncü şahıslara verdiğinizde harcama tutarına da kefilsinizdir. Aksi bir durumda borç ödemediği takdirde kart sahibine aittir. Yasal süreç kart sahibi üzerinden işliyor.
10.                       Ödeme yaparken pos cihazı görünmeyen bir bölmede ise ödeme yapmayın. Cihazların göz önünde olması gerekmektedir. Bazı kötü niyetli kişiler bu şekilde kart kopyalama yapıyormuş. Şüpheli alışverişten kaçının.
11.                       Mağaza harici seyyar alanlarda kredi kartı yerine nakit alışverişi tercih edin.
12.                       Bas geç kredi kartı kullanıyor iseniz kötü niyetli kişilerden korunmak amaçlı kredi kartınızı kalın alüminyum folyoya sarıp taşıyın. Kötü niyetli kişiler bas geç kredi kartı çantanızda ve cebinizde iken sinyalle uzaktan çekim yapıp kendi hesaplarına para aktarıyorlar dikkat!

PEYNİRLİ KURU DOMATESLİ KEK
Şeker yerine tuz ve eriyen peynir çeşitleri baharatlar yağlı kuru domates susam çaya davet var mis kokusu sizi çaydanlığa yöneltir. 
Kahvaltı sofrasını için de nefis bir seçim.