5 Aralık 2016 Pazartesi

Dışarıda Yemenin Ekonomisi


Dışarıda Yemenin Ekonomisi

Lezzetiyle meşhur olan yerlerde hele bide manzarası varsa keyifle saate bakmadan o lezzetleri yemek en keyiflisidir. Bunun için de bütçede yer ayırmak gerekiyor. Kumbara iyi seçim olur.
Her öğlen kısıtlı zamanda dışarıda yemek için yer aramak, uygun fiyata mutsuz yenen yemekler kişiyi üzer. İyi fiyata her öğlen kısıtlı zamanda tadını çıkaramadan yenen yemek yemek de oldukça masraflı bir rakamdır.
Öğle yemeği bütçesini dengelemek için en az haftada 3 gün evden yemek götürmek yeterlidir. Bana kalsa her gün yemek götürülmeli.
Uzmanlar akşam ağır yemek yemeyin diyor. Akşam eve de yiyemediğiniz nefis yemeği öğlen yiyebilirisiniz. Mantısından, pilavına, makarnadan, köfteye…
Müjde! sefer taslarının termoslusu çıkmış, üstelik çok şık ve renkli. 3 kap sefertası 35 -40 TL arası uygun fiyata satışta.
Kış aylarında çorba vazgeçilmez bir lezzet mini çay kahve termosuyla çorbanızı iş yerine götürebilirsiniz. Kalın başlı şişe fırçasıyla termos temizlenir.
İş yeri “Tıkıt – yemek kart” veya para olarak öğle yemeğini karşılıyorsa çalışanlar çok şanslı bu kartları bazı markette paraya çevirip alışveriş yapılabilir.
İsteğiniz sevdiğiniz yiyeceği dışarda her öğün yediğinizden daha ekonomiğini evinizde yapabilirsiniz.
İş yerinin bir kişiye verdiği yemek parası veya kart parasıyla ev yapımı ürünle 3 kişi ay sonunda kadar yemek ihtiyacını giderir.