24 Ocak 2017 Salı

Kimyasal Oda Araç Parfümlerine Dikkat
Kimyasal Oda Araç Parfümlerine Dikkat

Oda, araç spreyleri ve tür ürünler oldukça pahalı.
Sigara için, içmeyen büyük bir topluluk bu kokuları temel gereksinim gibi sürekli alıyor.
Kimyasal kokuların zararlarını araştırmanızı tavsiye ederim.
Bu çılgın koku merakının Ülkemizde yeri olmamalı bence.
Koku Avrupa kültürünün bir parçasıdır. Avrupalılar uzun dönem odalarında ki konsol dediğimiz çekmeceli dolaba necaset yaptıkları için (wc olarak kullandıkları için)evlerinde ki kokuyu bastırmak için bu tür ürünler üretmişler. Günümüze kadar gelmişler.
İthal olan bu ürünlere yüksek fiyatlar ödemek yerine Anadolu usulü öneriler.
·         Arap sabunuyla yapılan temizlikten bir vakit sonra evinizin kendine has kokusunu hissedeceksiniz. Bu has kokuyu en çok çocuklar hissederJ
·         Hacı yağı dediğimiz fazla ağır olmayan kokulu yağı veya okaliptüs yağını bir parça pamuğa sürüp odaya ya da otomobilinize bırakın.
·         Lavanta veya mandalina kolonyasını ev işleri bittikten evi havalandırdıktan sonra odaya az miktarda serpeleyin.
·         Lavantayı kaynatıp odalarda bekletin. Oda içinde ki mikropları kırar akşam saatlerinde yaparsanız iyi bir uyku uyumanızı sağlar.
·         Kızartma, balık veya kokulu yiyecekleri imkân varsa balkonda pişirin.
·         Benim için nefis huzurlu ev kokusu kek, kurabiye, mahlep, sütlaç, pişmiş kakao, tarçın, portakal reçeli, süt yanığı ve aş kokusudur. Enfes kokular duvarlara sinsin diye bu ürünleri pişirdikten sonra evi uzun süre havalandırmamJ

·         Son tavsiyem, sigarayı evinizden hayatınızdan uzak tutun. Sigara içinler o itici kokuyu anlamıyor. İnanın sigara berbat kokuyor!