6 Şubat 2017 Pazartesi

Eczaneler Kozmetik &Vitamin İlaçları Ve Ekstre Masraflar


Eczaneler Kozmetik &Vitamin İlaçları Ve Ekstre Masraflar

Eczaneler eczane olma özelliğinden çıkmış durumda.
Kozmetik ürünlerin satıldığı, saç dökülme, cilt hastalıkları analizinin yapıldığı, kemik ölçümü, vitamin değer ölçümünün yapıldığı güzellik salonu, doktorsuz klinik ve polikliniğe dönmüş durumdadır.
·         Eczanelerde satılan kozmetik yine maddi durumu iyi olan ve sürekli o ürünü alabilecek kişilere hitap etmekte!
·         Saç ve cilt analizlerine kadar hijyenik sorgulamak gerek.
·         Vitamin ve diğer eczane ortamında yapılan tahliller keyfi işlemlerdir. Ortada bir hastalık söz konusu olsa doktora gidilmelidir. Doktora gitmeyip eczanede şifa aramak bence doktorları yok saymak gibi bir şey olur.
·         Tüm ilaçların yan etkisi vardır. İlaçlar doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Tahliller hastane ortamında olmalı.
·         Eczanede ücretsiz vitamin ve diğer tahliller yapıldıktan sonra 60 TL ila 100 TL ve üzeri vitamin ilacı alan birey bu parayı harcadığına göre varlıklı biri. Beslenme alışkanlıklarını düzene sokmasıyla vitamin eksikliğine çare bulabilir.
·         Vitamin fazlalığı iç organlara ciddi hasar veriyor. Bazen de vitamin fazlası halsiz yapar beden dengesini bozar!
·         Alınan içilen her ilaç şifa olduğu kadar zararının da olduğunu unutmamak gerek.
·         İlaçlar özellikle vitamin türleri küçük abdeste itici kokusu duyulur. O kokuyu ilaç içen kişi bilmez ama tenine nefesine siner! İlaçlar bedenimizi yorar.
·         Ülkemizde “D” vitamini kullanma çılgınlığı yaşandığı için bir çok sağlıklı birey “D” vitamini fazla alım nedeniyle hastalandığından Sağlık Bakanlığı tahlisiz “D” vitamini satışını durdurmuştur.
·         Tv de çıkan uzmanlar çinko için eczaneler satıyor alın için diyor. Bir çinko şurubunun yan etkisini okuduktan sonra cesaret edip kafasına göre içen yoktur sanırım. Gerçek eczacılar da zaten tahlil olmadan satmak istemiyor! Doktor tahlil sonucu çok düşükse yazabilirim diyor. Televizyon da haberlerde her yayın araştırmaya açıktır birçoğu ciddi yanıltıcıdır, gerçeğe uzaktır!
Not: Protein tozu kullananlar ise çok iyi araştırma yapsın! 

Doktor bu ilaç kullanılmalı hayati önem taşıyor diyene kadarilaçlara uzaktan bakan olmak dileğiyle…
Vitamini besinlerden alabilmek için pişirme ve yeme zamanlarına dikkat edelim.
Önerim: patates yemeği, ıspanak, pazı pişirirken mutlaka içine az miktarda havuç ekleyin.
Yeşil yapraklı gıdaların yanında yoğurt olmalı.
Sebzelerin ve kuru bakliyat (kuru fasulye ,nohut gibi) haşlama sularını dökmeyin yemeği bu sularla pişirin tüm vitamin haşlama suyunda!

Araştırıp çeşitlendirmek sizin elinizde…