1 Nisan 2017 Cumartesi

Şans Oyunlarının Diğer Adı Kumar - Diyanet Başkanlığından Şans Oyunları Hakkında Açıklama

 Şans Oyunlarının Diğer Adı Kumar

Masum gibi görünen şans oyunlarının tüm çeşitleri, belli bir zaman sonra alışkanlık haline döndüğünü görüyoruz.
Alışkanlık yapan şans oyunları küçük kumardır. Kişiyi büyük kumara hazırlar.

Kumarda ise sadece patron kazanır! Oynayan kaybetmeye mahkûmdur.

Siyonist akıl ve kapitalist sistem ne yazık ki, “Şans oyunları sayesinde bedava para bulunur, çalışmadan zengin olunur” fikrini, toplumun büyük kesimi tarafından benimsenmesini sağlamıştır.
14 yaşından 80 yaşına kadar istanbul’da yaşayan kişi, hala bilet alalım mı? diye sorunca; çokça para bulacağım umuduyla sevinip gözleri ışılıyor. İki kuruş emekli maaşından, şans oyunu oynatıp, bilet aldırıyor.
Bu tür kişileri uyarsanız tepki veriyor. Bu kişi yere 5 TL ya da 20 TL para düşürse kaybetse nerdeyse yirmi yıl unutamaz paramı kaybettim diye söylenir durur. Oysaki zaman içinde kat be kat ne 20 TL sokağa atmıştır haberi yoktur. Zehirlenen zihin böyle oluyor işte.
Bu kötü alışkanlık çocuk yaşta ediniliyor. Çocukları şans oyunlarından uzak tutup, boş ve basit bir durum olduğu anlatılmalı…
Canlı hayvanlar üzerinden oynan kumarlar ise bir an önce durdurulmalı. Horoz, pitbul, deve, at yarışı ve türleri tamamen yasaklanmalı. Hayvanlara ciddi eziyet ediliyor.
Ø  Kumar, terör örgütlerinin ana gelir kaynaklarından biridir. Kumarhaneler ve türleri masum isimlerle anılan oyunlar hilenin hat safhada olduğu batakhanelerdir. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, piyango, loto, toto, iddia ve benzeri şans oyunlarının kumar ve haram olduğunu yineledi. Kurul, "Bu yollardan birisiyle elde edilen kazançlar, sevap beklenmeyerek yoksul veya hayır kurumlarına verilmelidir. Zira, bu tür kazançlar haramdır" diye açıklama yaptı.
Diyanet İşleri Başkanlığı'na sorulan  "Piyangonun, toto, loto, iddia vb. şans oyunları oynamanın hükmü nedir?" sorusuna Din İşleri Yüksek Kurulu dün yanıt verdi.
Yanıtta, taraflardan birisinin kazanıp diğerinin kaybetmesi esasına dayalı bütün şans oyunları kumar kapsamında değerlendirilip haram kılındığı hatırlatılırken şöyle denildi:
"Zira bir taraf kaybederken, diğer taraf da hak etmeden kazanmaktadır. Buna göre şans faktörüne dayalı olan piyango, toto, loto, iddia, müşterek bahis, ganyan gibi tertip ve oyunlar da kumardır ve haramdır. Bu tür kumarların, geniş kitlelerin iştirak etmesi sebebi ile zararı daha da yaygın olmaktadır. Bu tür oyunların hahsılatından bazı kuruluş ve hayır kurumlarının yararlanması, onları meşru hale getirmez ve haramlık hükmünü değiştirmez. Bu yollardan birisiyle elde edilen kazançlar, sevap beklenmeyerek yoksullara veya hayır kurumlarına verilmelidir. Zira Hz. Peygamber bu tür haram kazançların harcanmasının ve güya sadaka olarak verilmesinin mümkün olmayacağını haber vermiştir."