11 Mayıs 2017 Perşembe

İyilik İmkanlarını Değerlendirmek


Baba akrabalarımı 5 kez mağdurum diyerek Yargıya şikayet ettim. 
5 kez mağduriyetim giderilerek Yargıdan ayrıldım. (Mahkemeleri kazandım) Şükürler olsun... 

Sayısını bilmediğim de baba akrabalarımdan şikayetim Emniyet ve Savcılık kayıtlarında mevcut... 

Böyle çirkef işlerle uğraşmak beni derin üzüyor. En kıymetli zamanımı kötüyle mücadele etmek yerine iyi işlerde harcamak tek dileğimdir.

Açlıkla, yoklukla ve aç gözlülükle mücadele, tüm kötülükleri en aza indirecektir.

Yapılan iyilik anlatılmaz denir ama bazen "Teşvik amaçlı" anlatmak gerekiyor. 

Geçmiş seneler yapılan iyilikleri zaman aşımı ve foto olmadığı için yazmadım...
Amel defterimiz yaptığımız iyi amellerle dolsun taşsın İnşaAllah.

***

Geçen sene haberler de izledim. Suriye de açlıktan ölmek üzere olan, bir köy dolusu insanlara İHH gönüllüleri ulaştılar. Açlıktan titreyen genç yaşlı erkekleri görünce çok ağladım. O çaresiz bitmiş gözler bir deri bir kemik insanları görmek, bende çok derin iz bıraktı.
Biline ki yiğitlik güçle kuvvetle olur!

İHH İnsanı Yardım Vakfıyla iletişime geçip gönüllü oldum.

İyilik İmkânlarını Değerlendirmek
·         Lütfen dilencilere para vermeyin. Dilencilik mesleğine son verin.
·         5 TL veya 15 TL bağış yaparak bir yetimin bir mazlumun yüzünü güldüreceğinizi unutmayın!
·         İHH “Hayır yoğuran eller” diye bir topluluğu var. Ev hanımları toplanıp mantı açıyor. İmkânı olan malzeme alabilir. Olmayan emeğiyle katkıda bulunur. Bu mantılar satılınca parası mazlumlara yetimlere gönderiliyor.
·         Bende “Hayır yoğuran eller” de bir süre mantı yapıtım. Yorulunca çok mutlu oldum. Her şey Rabbimin Razısını kazanmak için.
Benim de gücüm bu yazılı bin 500 tırın içine olduğu için huzurluyum.

·         UN yaz 3072 Gönder. 5 TLkarşılığında.
·         60 TL bir çuval undan 500 kişi faydalanmış oluyor. Bize sunulan bu imkanı duyanların, iyilik yapma heyecanıyla şuan katılacağına inanıyorum.
·         Bütçemi ayarlayıp 5 TL mesajı üst üste atıp 55 TL olan bir çuval un parasını tamamladım. (Ocak 2017 de bir çuval un 55 TL idi.)


·         Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Afirka da ki yardıma muhtaç insanlara yönelik Mart 2017 " İnsanlığın Umudu Ol" sloganıyla yaptığa çağrıya Türk Kızılayı'nın öncülüğünde birçok  STK nın desteğiyle güçlü bir çalışması oldu.


·         Bu tırların içine Ak Parti Avcılar Kadın Kolları, "Kıyafet, eşya ve diğerleri" ama en önemlisi  “Kadın hijyen gereçleri” toplayarak katıldı. Kadın hijyen maddeleri çok önemli bir ihtiyaçtı!
·         Hepimiz gücümüz kadar katkıda bulunup teslim ettik.
·         Rabbim yapılan iyilikleri kabul eylesin. Amin.


·         Maddi durumum ihtiyaç sahibine yeni bir halı, fırın, buzdolabı, giysi almaya yetmiyor. Evde yenilik yapınca, bu tür ürünler de “Eskiyi getir yeni al” kampanyalarına vermek yerine ben ihtiyaç sahiplerine veriyorum. Çok huzurluyum. 

·         Eve yeni gelince bir önceki eşya, giysi kullanılmayıp bir kenarda duracağına ihtiyaç sahibinin ihtiyacını görsün.

·         Ürün aldınız. Eve geldikten sonra içinize sinmedi. İade işlemi elektrikli ürünlerde uzun ve zor olduğundan, uğraşmak yerine hayır kurumuna bağış yapmak iyi ve huzurlu bir tercih.

·         Cep telefonumu kaybettim. Yerine sadece “Alo” diyeceğim uygun fiyatlı telefondan aldım. Baktım benim için kullanımı çok zor. İadeyle uğraşmak yerine yetim bir öğrenciye teslim edilmek üzere İHH hayır kurumuna teslim ettim. Rabbim iyiliğimi kabul eylesin. Amin. 

İHH düzenlediği “İyilikte Yarışıyoruz” Kermesinden görüntüler. 

44 parça ürünle annemle katıldım. 21 masal kitabı, 23 çikolatalı süslü kurabiyeler satışa sunuldu...
Güneş gözlüğümü de unutmuşum onu da satışa almalarını istedim.
Rabbim bin bir bereket versin. Amin.