5 Haziran 2017 Pazartesi

Hemen Teslim Ürün Alımında Dikkat Edilmesi Gereken

Hemen Teslim Ürün Alımında Dikkat Edilmesi Gereken

Küçük ev aletleri, nevresim takımı, pike battaniye, kozmetik ürün, mutfak gereci gibi ödeme sonrası hemen teslim edilen ürünleri alışveriş noktasından uzaklaşmadan satış temsilcisiyle beraber ürün kontrol edilmeli.
Eksik, defo görünce hemen işlemi iptal etme hakkı var.
Ürünü alıp, evde paketi açıp eksik parça veya defo görüldüğünde itiraz için satıcı firmaya gidildiğinde büyük firmalar dahi kabul etmiyor! Ciddi bir mağduriyet yaşanıyor.

Örnekler
·         Güvenlik görevlisinden edindiğim bilgi: Büyük alışveriş merkezlerinde mutfak robotu, ütü, bilgisayar gibi hemen teslim ürünlerde kutu üzerinde fabrikada kontrol edilmiş yazsa dahi eksik parça çıkıyormuş. Müşteri durumu evde fark edince satıcı firma kabul etmediğinden dolayı sorun yaşanıyormuş.
·         Büyük mağazalarda hal böyle olursa küçük esnaf mağdurum diyen tüketiciye neler yapmazJ
·         Kozmetik üründe benimde başıma gelen; kutu içinde 20 adet var yazıyordu. Evde paketi açtım 1 tane var. Mağazaya gittiğimde bir daha kontrol edip alın yapacak bir şey yok dediler.
·         Özellikle diş macunu, büyük kavanoz el kremi, ketçap vs koruyu bantlarını iyice kontrol edip alınmalı. Bu tür ürünlerde açılmış olduğunu fark edince tiksinme de oluyor.


Alınan tüm ürünleri “Bilinçli tüketici” kontrol edilmeli…