18 Temmuz 2017 Salı

Bankadan Kredisi Hangi Şartlarda Kullanılmalı?

Bankadan Kredisi Hangi Şartlarda Kullanılmalı?

En şirin, en renkli reklamlar BANKA KREDİSİNE ait.
Masal tadında eğlenceli olan bu reklamların cazibesine kapılıp, araştırmadan kredi kullananların sonu ise çok acıklı oluyor!
Bankadan Kredisi Hangi Şartlarda Kullanılmalı?
1.      Kredi kullanılacaksa Devlet bankası tercih edilmeli. Diğer bankalar daha kolay ve daha avantajlı kredi veriyor gibi görünse de bu bir aldatmacadır. Sözleşme dikkatlice okununca eksiler çıkıyor. (Kapitalist sistem bu şekilde çalıyor)
2.      Kira öder gibi ev sahibi olmak için Devlet ve Katılım Banka kredisi harika bir seçenek.
3.      Araba kredisi kullanmadan önce düşünülmesi gerekenler; arabanın temel masrafları, benzin, otopark gideri, kaza durumu, kasko ve bunun gibi giderleri de kullanılacak kredi tutarına eklendiğinde, bütçeyi etkilemediği takdirde kredi kullanılmalı. Aksi takdirde krediyle araç alanlar daha 3. Taksitte aracı gayri resmi satışa sunuyor, dolandırılma olayları gibi talihsizlikler de bu durumda yaşanıyor.
4.      İhtiyaç kredisi ve tatil kredisi çok iyi hesaplanarak alınmalı. Çünkü ciddi bir faiz ödeneceğini nerdeyse çekilen kredinin yarısı kadar da bankaya ödeneceğini unutmamak gerekiyor.
5.      Bankaların bedava para - harçlık dağıtıyormuş gibi reklamlarından etkilenip çekilen (kullanılan) kredi para, kısa sürede harcandıktan sonra, aylar veya yıllarca o parayı faiziyle ödemek, krediyi çeken kişileri ruhsal bunalıma sokuyor.  Yaşam kalitelerini düşürüyor.
6.      Krediyi ödeyemeyip, icralık durumu geline de borcun faizine ek, icra giderleri, avukat vekalet ücreti ve diğer masraflarıyla üç, dört misli artacağını yüksek rakamlara çıkacağı da unutulmamalı!
7.      Sıradan ihtiyaç veya tatil için kredi kullanımını öteleyip, bankaya kredi öder gibi mevduat hesabına para yatırarak para veya altın alıp biriktirmenizi tavsiye ederim.

NOT: Bankalar ticari kuruluştur. Parayı satarak kar ediyor!