7 Temmuz 2017 Cuma

Tasarruf ve Bilinçli Tüketim Bereketi Artırır

 Tasarruf ve Bilinçli Tüketim Bereketi Artırır

·         Boş akan musluk boşa giden paradır. Su israfının manevi cezası da vardır.
·         Boş odalarda yanan ampul, açık bırakılmış, televizyon, bilgisayar, elektrik faturasının yüklü gelme sebebidir. Yangınların çoğu aşırı yüklenerek kullanılan veya elektrik bağlantısı saatlerce kesilmemiş ürünlerden çıkar. Yangınların maddi ve manevi zararı büyüktür.
·         Saç kurutma makinası yüksek elektirik tüketimi ve radyasyon yayan ürün olduğundan. Saç havluyla ıslaklığı iyice alındıktan sonra, (hanımlar havlu bone ile) saç kurutma makinasını kısa aralıklarla çalıştırarak kullanın.
·         Tüm ampullerin üzerinde enerji tasarrufludur yazıyor. Fakat hepsi tasarruflu değil! Marka ürünler tercih edilmeli. Sahte marka ürün mağduru olmamak için “Elektrikli ürün satış mağazalarından alınmalı.”
·         Mevsime göre giyinmek ve yiyecekler yemek, ısınma ve serinleme maliyetini ciddi oranda düşürür…
·         Akıllı cep telefonu maliyetini düşürmek için kendinize kullanım kotası belirtin. Cep telefonlarının kitapçığında yazdığı gibi uzun süre tenle temasa uygun değil. Radyasyon yayıyor. Çocuklar, hamileler ve hastalar daha özenli kullanmalı diyor uzmanlar. Bu şartları uygulayınca pakette tarifede yeter artarJ

Bereketi Bol Günler Dilerim